Vyzkoušejte i vy parní čistič na podlahy

Důkladný úklid je základem každého domu nebo bytu, málokdo si chce nechat ve svém prostředí nepořádek nebo špínu. Jsou ale i velké plochy, které se čistí těžko, protože je k tomu potřeba spousta vody, chemických čistících prostředků a hlavně úsilí. Vyřešit tento problém vám pomůže parní čistič na podlahy, se kterým zvládnete i ten nejtěžší úklid snadno, rychle a ekologicky. Případně si můžete pořídit i parní čistič s vysavačem, který veškerou špínu nasaje zpět.

Jak vlastně funguje čištění párou?

Jedná se o velmi jednoduchý princip. Do komory se nalije čistá voda, obvykle postačí půl litru, a topná spirála vyžene teplotu vody vysoko nad bod varu. Následně vzniklá pára potom pomocí trysky proudí ven a ničí špínu, prach, mikroby i roztoče. Samozřejmě je třeba si dávat pozor, protože pokud umístíte ruku poblíž trysky, můžete se opařit. Stroje jsou ale opatřeny bezpečnostními atributy, takže zhruba z půl metru dosahuje teplota jen necelých 40 stupňů Celsia.

Jak parní čistič na podlahy používat

  • PVC, vinylové podlahy, linoleum: V tomto případě je mnohem lepší parní čistič na podlahy nastavit na menší teplotu. Tento typ materiálů dokáže bez poškození odolávat teplotám okolo 120 stupňů pouze krátkodobě, přičemž teplota parního čističe může dosáhnout až 140 stupňů. Je tedy lepší vyvarovat se působení horké páry na jednom místě po delší časový úsek.
  • Dlažba: Při čištění dlažby můžete zvolit vyšší teploty, obzvláště u silně znečištěného povrchu. Pára si poradí i s mastnotou, oleji, lepidly a vosky. Pomocí různých druhů hubic dokážete perfektně vyčistit i spáry a rohy.
  • Laminátové podlahy: Laminát je náchylný materiál na poškození, nastavte tedy nejnižší stupeň čištění. Můžete použít i mikrovláknovou utěrku, kterou dáte přes nástavec.

Další alternativy

Pokud vám nestačí pouze parní čistič na podlahy, ale potřebujete se zbavit špíny z více ploch a míst, můžete popřemýšlet i o jiném stroji, na trhu je jich spousta. Parní čistič profi je například vhodný pro restaurace nebo kavárny, případně pro velké haly.