Proč se rozhodnout pro parni vysavace?

Nebaví vás drhnout zašlé kachličky a spáry v koupelně? Unavuje vás drhnutí oken, aby byla čistá a bez šmouh? Máte v bytě nebo kanceláři koberce, které už jsou zašlé, místy jsou patrné skvrny od jídla a pití a nevíte, jak je vyčistit? V tom případě jsou pro vás parni vysavace jako dělané.

O co se vlastně jedná?

Stručně řečeno, parní vysavač by se dal popsat jako parní čistič, který ale na rozdíl od něj dokáže uvolněnou špínu i odsávat. Proto se lépe hodí pro velké prostory a plochy. Odstraněná špína neulpívá na čištěném materiálu, ale přístroj ji efektivně pohltí.

Kdo parni vysavace ocení?

Nebudu lhát, když řeknu, že parní vysavač ocení téměř každý na rozličných místech. Tento způsob úklidu a čištění je vhodný i pro osoby trpící na alergie, astma a ekzémy, protože horká pára prostředí nejen vyčistí, ale také dezinfikuje, tím pádem dojde ke zničení alergenů, roztočů a plísní. Navíc nemusíte používat žádné chemické přípravky, které mohou dráždit nejen alergiky, ale i osoby s citlivou pokožkou. Pokud máte rádi ekologii a přemýšlíte, jak ulevit životnímu prostředí, parní čistič s vysavačem je skvělou volbou. Nedochází totiž ke zbytečnému plýtvání vody, tyto přístroje jí spotřebují jen opravdu malé množství. Nemusíte využívat ani chemické čističe, které byste byli poté nuceni vylít do odpadu.

Multifunkční využití

  • Elektrospotřebiče: Čistit lze vnitřní části lednic a mrazáků, mikrovlnné trouby, kávovary, odšťavňovače, elektrické trouby, vařiče, sporáky a mnohé další, aniž byste se museli být, že přístroj poškodíte.
  • Domácnost: Zde můžete parni vysavace využít k dezinfekci a očistě záchodu, okolí vany a sprchového koutu, okolí umyvadel a dřezů nebo spár v dlažbě a obkladech. Je možné je využít i pro parní čištění koberců.
  • Kanceláře: Čistit můžete radiátory, ke kterým byste se s běžným hadrem jen těžko dostávaly, stejně tak i žaluzie, rámy oken a spáry.
  • Potřeby pro běžný život: Vyčistit lze téměř cokoliv – kočárky, elektrokola, koloběžky, sekačky a čtyřkolky. Můžete využít i parní myčku nebo vyčistit sedáky a čalounění ve vašem autě sami.