Parni vysavač pro kancelář i domácnost

Pokud jste ještě neslyšeli o metodě čištění za pomoci horké páry, možná pro vás bude tento článek zajímavou inspirací. Parni vysavač může být totiž skvělým pomocníkem při úklidu, a to nejen v domácnosti, ale i v kanceláři, nebo jiných prostorách.

Ekologie především

Parni vysavač funguje na principu přeměny obyčejné užitkové vody na horkou páru, která vzniká v komoře přístroje. Odtud je hnána tlakem přes drobné trysky ven. Nejen, že tento postup zní velice snadně, ona to ve skutečnosti není žádná věda. Lidé si pochvalují obzvláště rychlost a účinnost, které díky přístroji dosáhnete. Navíc je čištění horkou párou velmi ekologická metoda šetrná k životnímu prostředí. Pára se dokáže dostat do těžce přístupných míst a vyčistí i nerovné povrchy a skuliny. Do těchto míst se s běžným vysavačem nebo mopem dostává jen velmi obtížně. Pára může dosáhnout teploty až 120 stupňů Celsia. Tím pádem zbaví povrch nečistot, ale zároveň zničí i bakterie, plísně a škůdce, kteří mohou ohrožovat vaše zdraví.

Kde parni vysavač využijete?

Při úklidu v domácnosti oceníte horkou páru při mytí oken, podlah, prosklených vitrín i vestavěných skříní, na balkony i terasy. Existují i přístroje, které naleznete pod názvem parní čistič s vysavačem. Kombinuje v sobě benefity parního čističe a vysavače. Parní čištění koberců oceníte nejen doma, ale i v kancelářích, hotelích a dalších restauračních zařízeních.

Další místa, kde parni vysavač uplatníte

  • Zdravotnická zařízení: Ve zdravotnictví je kladen velký důraz na čistotu, protože se neustále zpřísňují hygienické normy a požadavky. Proto je nutné, aby bylo toto prostředí čisté a sterilní. A právě horká pára splňuje všechny tyto požadavky, protože povrch zároveň i dezinfikuje.
  • Bytové komplexy: Pokud bydlíte v paneláku nebo bytovce, můžete se domluvit se sousedy a ze společného fondu si přístroj fungující na bázi horké páry pořídit. Ulehčí vám úklid společných prostor, schodišť, sklepů, půd i mytí oken.
  • Textilie a nábytek: Pára dokáže oživit barvy nejrůznějších materiálů. Během chvíle budete mít čisté matrace, gauč, sedačky, křesla, ale i houpací sítě, polštáře a zahradní nábytek.