Parní čistič na čalounění je geniální k úklidu usazených nečistot

Máte domácí mazlíčky, malé děti či jste prostě jen měli špatný den a povedlo se vám pořádně zašpinit vaši sedací soupravu? Nezoufejte. I textil jde krásně vyčistit, a to bez miliony chemických prostředků a drahých firem. Čištění lze hlavně hloubkově, nemusíte se tak bát, že umytí proběhne jen tak na oko. A o co se vlastně jedná?

Parní čistič na čalounění

Čalounění je povrchová úprava materiálu a prostorů potažených látkou, kůží, síťovinou, alcantarou či jinými přírodními i syntetickými materiály. Používá se převážně k úpravě bytů, dopravních prostředků. Čalounictví je právě nejvíce využíváno v nábytkářském průmyslu. Patří zde právě již zmíněné sedačky, stoly, křesla, lavice a další.

Špína na čalounění vznikne hodně jednoduše. Stačí vylít kávu, polévku a víme všichni, jaký nepořádek mohou udělat malé děti. Celý život jsme se snažili látky čistič chemickými přípravky. Zbytečně. Tohle vše pořádně a efektivně dokáže až parní čistič na čalounění.

Proč by se měl čalouněný nábytek čistit?

  • I po úklidu nejsou uklizen všechny bakterie. Je potřeba zneškodnit i ty, které jsou usazeny hlouběji ve vláknech.
  • Udrží se vzhled nábytku a zůstane tak krásný několik dalších let.
  • Odstraní se ošklivé skvrny vzniklé vylitím různých tekutin, pomočení pejsků apod.
  • Odstraní zvířecí chlupy a zdraví škodlivé roztoče.

Dávný objev, nové využití

Parní čistič na čalounění jako svou hlavní zbraň využívá páru. Ta dokáže zneškodnit velké množství nečistot a vyprodukuje velmi malý nepořádek. Horká pára totiž dokáže zničit většinu bakterií, nečistot a dokáže zasáhnout do hluboko usazených míst. Dostanete se s ní tak tam, kam byste se s jiným nástrojem nedostali a kvalita vaše úklidu se tak pozvedne na úplně jinou úroveň.

Díky jejím kvalitám se pára využívá už k různým úklidovým záležitostem. Známý je například parni vysavac či parní čistění koberců. Je to ideální metoda úklidu díky níž zachováte váš domov čistý a útulný.

Byt, Interiér, Modrá, Sedačka