Nejlepší parní čistič využívá výhody suché páry

Pára je označení pro plynné skupenství látky. V technickém případě se však využívá jen pro plynné skupenství vody. Jde o plyn, který lze nazpět zkapalnit izotermickou kompresí.  Existuje však několik druhů vodní páry.

Jaké?

  • Sytá: má teplotu stejnou jako teplota kapaliny v termodynamické rovnováze
  • Vlhká: sytá pára s kapičkami kapaliny
  • Suchá: sytá bez zbytků kapaliny
  • Přehřátá: Pára o vyšší teplotě, než by odpovídalo termodynamické rovnováze s kapalinou
  • Ostrá: odebírána přímo z kotle

Každá z pár by měla v průmyslu a různých specializovaných odvětvích různé využití. Na trhu úklidu se však velmi uchytila suchá pára. Na jejím principu jsou postaveny parní čističe.

Nejlepší parní čistič

Zařízení vytvoří z vody za pomoci tlaku a teploty páru. Nejlepší parní čistič vytvoří horkou vodu a pod silným tlakem vžene molekuly vody tryskou ven. Objem vody se při jejím odpařování zvětšuje 1700krát. Čištění údajně párou patří mezi nejúčinnější ekologické metody, neboť díky páře se vyhnete využívání chemických prostředků, které mohou být škodlivé pro zdraví lidí i životní prostředí kolem nich. Pára z takového čističe totiž dokáže proniknout do nejmenších nerovností a skulinek čištěného povrchu a díky vysoké teplotě odstraní veškeré nečistoty, ale dokonce i bakterie.

Kde můžete páru ještě využít?

Nejlepší parní čistič vám ušetří spoustu času a energie při uklízení jakýchkoliv prostorů. V současnosti se pára stala tak oblíbenou, že existují čističe na různé materiály. Mezi takové patří například parní čistič s vysavačem. Hitem je taktéž parní čištění koberců. Pára má totiž mnoho výhod. Jednou z nich je již zmíněné ničení bakterií, další je, že díky suché páře jsou čištěné materiály ihned suché a váš domov tak bude dokonale čistý.

Obývací Pokoj, Gauč, Interiér, Místnost, Domácí