Na jakém principu funguje výkup aut a komisní prodej

Jednou z nejvyužívanějších služeb, kterou autobazary poskytují, je klasický výkup aut. Bazar odkoupí ojeté vozidlo od soukromé osoby nebo podnikatelů. Důvody prodeje mohou být různé. Autobazar takto odkoupená vozidla uveřejní své nabídce a prodává je. Velmi podobný je i komisní prodej, který má však svá specifika, na která se zaměříme později.

Rozdíl mezi výkupem a komisním prodejem

  • Výkup aut: Tato služba funguje na principu obchodu, existují zde pouze dvě strany, kupující, tedy autobazar, a prodávající. V praxi to funguje tak, že můžete vyplnit online formulář, na jehož základě obdržíte návrh předběžné částky, kterou byste za vozidlo v případě prodeje obdrželi. Technici zkontrolují technický stav vozu i právní vady, poté dojde k podpisu smluv a vyplacení předem dohodnuté částky.
  • Komisniní prodej: Tato služba je ideální v případě, že si chcete sami určit prodejní cenu vozu, ale nemáte dostatek času nebo zkušeností s vytvářením inzerátů a komunikací s případnými zájemci. Bazar v tomto případě funguje jako prostředník, který tyto formality vyřídí za vás.

Výkup aut a jeho největší výhody

Mnoho autobazarů má v dnešní době své internetové stránky, na nichž mají zákazníci možnost vyplnit jednoduchý online formulář, díky kterému během chvíle zjistí předběžnou cenu, které by za vozidlo v případě prodeje mohli obdržet. Výkup aut za hotové je poměrně rychlá služba, která zajistí, že můžete mít finance z prodeje vozu během několika hodin či dnů k dispozici. Autobazar vám je vyplatí způsobem, který si sami vyberete. Mimo jiné bazary nabízejí kromě klasického prodeje a výkupu vozidel  i další doplňkové služby, jako například financování vozů pomocí úvěru nebo služby spojené s administrací přihlášení vozu.

Výkup automobilů i v případě, že vozidlo potřebujete?

Výkup vozidla je ideálním řešením v případě, že vozidlo nepotřebujete a obejdete se bez něj. Co ale dělat v případě, kdy automobil ke svému životu vyžadujete, ať už pro osobní či pracovní účely? Abyste nemuseli zbrkle prodávat vůz kvůli vidině rychlého příjmu peněz, vyzkoušejte raději jeho zástavu. Můžete jej ze zástavy vyplatit dříve, než je ujednáno ve smlouvě, která se zpravidla uzavírá na jeden měsíc.