Máte doma zvíře? Pořiďte si parní čistič na čalounění

Jestliže máte doma čtyřnohého mazlíčka, moc dobře víte, jaká je to radost. Musíte se ale vypořádat i s tím, že všude leží chlupy. Pořiďte si proto parní čistič na čalounění.

Jak vám parní čistič na čalounění pomůže?

Parní čistič z čalounění odstraní prach i usazené nečistoty. Díky tomu nábytek získá zpět své původní barvy a bude vypadat téměř jako nový. Navíc dojde také k dezinfekci.

Jak parní čistič na čalounění používat?

  • než začnete čistit, zkontrolujte, jestli je přístroj v pořádku a někde není nějaká prasklinka nebo jiné poškození, je to sice velmi nepravděpodobné, parní čistič je téměř nerozbitný, ale je důležité dodržovat bezpečnost práce, aby vám nehrozilo opaření, které by mohlo být opravdu nepříjemné a bolestivé,
  • po kontrole do nádržky napusťte vodu (stačí obyčejná kohoutková voda, nemusíte kupovat destilovanou),
  • nastavte si požadovanou teplotu páry a její tlak a zapněte její výrobu,
  • než se pára vytvoří, chvíli to trvá, na tom není nic zvláštního,
  • poté už můžete čistič přiložit na nábytek a začít pracovat,
  • veškeré funkce máte přímo na rukojeti.

Vyčistěte i koberce

Vzhledem k tomu, že chlupy zůstávají nejen na nábytku, ale také na podlaze, jistě oceníte i parní čištění koberců. Při úklidu odstraníte veškeré nečistoty, dokonce i ty, které jsou usazené hluboko pod povrchem. Zbavíte se také případných plísní, které mohou bujet pod kobercem. Zároveň ale nedojde ke zvíření prachu, jak se tomu stává, když použijete klasický vysavač. Vhodné je si na tuto činnost pořídit parní čistič s vysavačem, protože vám tento přístroj umožní kromě kondenzátu se špínou rovnou vysát také přebytečnou vodu. Nebudete tedy muset dlouho čekat, než povrch uschne. To jistě ocení i váš mazlíček, protože nebude muset být zavřený někde jinde.